Forum www.naszairlandia.fora.pl Strona Główna www.naszairlandia.fora.pl
Prawdziwa Irlandia jest w Polsce
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Krzyż przed pałacem prezydenckim

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.naszairlandia.fora.pl Strona Główna -> Nie pytaj o Polskę
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naszairlandia
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:45, 05 Sie 2010    Temat postu: Krzyż przed pałacem prezydenckim

Dzisiaj około południa grupa czuwających przy krzyżu przed Pałacem Prezydenckim liczyła około 50 osób; większość z nich modliła się, odmawiając różaniec. Obok zatrzymywali się przechodnie, w tym turyści. Pojawiło się także dwóch księży, jednak nie chcieli rozmawiać z mediami.foto PAP

W pobliżu krzyża wciąż gromadzą się także gapie i przechodnie, w tym zagraniczni turyści. Obok modlących się wiele osób prowadziło ożywione rozmowy, głównie na tematy polityczne, obyło się jednak bez incydentów.
foto PAP

Przed Pałacem Prezydenckim nadal stoją dwa rzędy barierek, których pilnują policjanci. W przeciwieństwie do sytuacji ze środy, nie ma w zasadzie utrudnień w dostępie do krzyża; przeciwnicy jego przeniesienia czuwają i modlą się na chodniku tuż przy nim.foto PAP

Około godz. 11 odmawianie różańca przed krzyżem poprowadziło dwóch księży. Pytani nie chcieli powiedzieć, kim są i dlaczego tu przyszli. Tłumaczyli, że nie rozmawiają z mediami, a przy krzyżu tylko się modlili.foto PAP


Wcześniej, dziś nad ranem, Inicjatywa Społecznej Obrony Krzyża, reprezentująca ludzi, którzy czuwają przed Pałacem Prezydenckim, przysłała oświadczenie, będące reakcją na wtorkowy wspólny komunikat Kancelarii Prezydenta, duszpasterstwa akademickiego, warszawskiej kurii, ZHP i ZHR. Napisano w nim między innymi, że "w poczuciu odpowiedzialności za zgromadzonych oraz przez szacunek dla tego ważnego dla nas wszystkich symbolu", zdecydowano o pozostawieniu krzyża w dotychczasowym miejscu.foto PAP

Piszą, że chociaż krzyż został ustawiony przed Pałacem przez harcerzy, "to setki tysięcy rodaków przybywających pod Pałac Prezydencki uczyniły go niejako własnością całego narodu". "Ubolewamy, że pod pozorem kompromisu realizuje się polityczną awanturę sprowokowaną przez Gazetę Wyborczą i prezydenta elekta" - napisano w komunikacie.foto PAP

Osoby, które czuwają przy krzyżu, protestują też przeciw wikłaniu w spór "niepełnoletnich harcerzy" oraz "narażaniu kapłanów na udział w akcjach z udziałem oddziałów policji". "Jako prowokację odbieramy zaostrzanie środków prewencji przy jednoczesnym niekonkretnym i mętnym oświadczeniu kancelarii i kurii, w którym nadal brak stanowczej deklaracji ustanowienia w miejscu krzyża trwałego znaku upamiętnienia ofiar katastrofy" - napisano w stanowisku.foto PAP

We wtorek tłum przybyły w okolice Pałacu uniemożliwił zaplanowane na ten dzień przeniesienie krzyża w uroczystej procesji do kościoła św. Anny. Takie rozwiązanie zakładało porozumienie podpisane pod koniec lipca przez warszawską kurię, Kancelarię Prezydenta, organizacje harcerskie i duszpasterstwo akademickie kościoła św. Anny. 5 sierpnia uczestnicy akademickiej pielgrzymki mieli ponieść go na Jasną Górę, po czym krzyż miał wrócić kościoła św. Anny.
foto PAP


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez naszairlandia dnia Czw 15:53, 05 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naszairlandia
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 15:51, 05 Sie 2010    Temat postu:

TO OBROŃCY POLSKIEGO KATOLICYZMU I KOSCIOŁA !!!!!!!!!!!

wy powinniście brac z nich pszykład bo sami jestescie Katolikami i musicie bronic symboli Polski Wielkiej Katolickiej !!!!!!!!!!
~ZOFIA KATOLICZKA

>>>

To nie są zwykli obrońcy KRZYŻA...
~Pol

>>>


foto PAP


Krzyż jest symbolem naszej wiary, więc obrona GO jest uzasadniona. Jednak uważam, że w miejsce krzyża powinien stanąć pomnik upamiętniający Ofiary Katastrofy Smoleńskiej.

Dziwi mnie fakt, że tak trudno jest postawić pomnik ludziom zasłużonym naszemu krajowi, a tak łatwo stawialiśmy pomniki Radzieckim ,,wyzwolicielom,,

Dlatego zastanawiam się, czy to aby nadal jest Polska ?

Czy my Polacy, jesteśmy u siebie ?

3 sierpnia na Węgrzech postawiono pomnik, zaproszono nasze władze i aż przykro o tym myśleć - NIKT nie pojechał tam.

Nie tak dawno Ś.P. Prezydent Lech Kaczyński, został odznaczony Najwyższym Orderem Gruzji i co ?

Cisza ?

A tak, cisza drodzy Polacy, bo to nie Narod jest zły, a władza już nie Polska.

Dlatego zaniechajmy walki o wiarę naszych ojcow i naszą. Nie dajmy IM satysfakcji skakania sobie do oczu. Ktoś świetnie tu zauważył, miała być druga Irlandia, a zamiast jej ograbiają nas z naszych największych wartości, z WIARY W BOGA !

Według nich Obrońcy Krzyża są uparci, a ONI jacy są ?

To rząd odpowiada za śmierć 96 ludzi i to od rządu powinna paść propozycja, upamiętnienia tych osob.

Nie Narod ma się upominać !

Zrozumcie to wszyscy i nie skaczcie jeden na drugiego, bo ONI tego właśnie chcą.

PODZIELIĆ SPOŁECZEŃSTWO, bo takim łatwiej jest manipulować i okradać je.


Post został pochwalony 0 razy

Ostatnio zmieniony przez naszairlandia dnia Czw 15:57, 05 Sie 2010, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naszairlandia
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:09, 05 Sie 2010    Temat postu:

To nie są zwykli obrońcy KRZYŻA...

Napisałeś, że "rząd odpowiada za śmierć 96 ludzi". Rozumiem, że masz KONKRETNE dowody w tej sprawie. Jeżeli tak, natychmiast zgłoś się do prokuratury i przedstaw je przyczyniając się w ten sposób do przyspieszenia śledztwa. Jeżeli nie, ZAMILCZ OSZOŁOMIE!!!

~VXfoto PAP


ludzie którzy klęczą i się modlą przed krzyżem są ludzmi wyznającymi wiarę ,a jeżeli ktoś nie wierzy to nic mu do tego bo w Polsce jest konstytucyjna wolność sumienia i wyznania,kto obraza drugiego człowieka za jego przekonania religijne może podlegać karze
andy.p88


foto PAP


u Rydzyka nie usłyszysz nic o tym krzyżu oprócz podstawowej informacji jaką podaje tvn.
W tej sprawie dowiesz się więcej z wszystkich innych mediów niż od niego. I nie słyszałam, by wysyłał tam pielgrzymki dla obrony krzyża i nie zwalaj na człowieka jak nie jest winien.


Anna


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naszairlandia
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:13, 05 Sie 2010    Temat postu:

Polska jest państwem świeckim i to gwarantuje konstytucja. Nie ma więc miejsca dla takich sytuacji jak ta z krzyżem. Chcecie uczcić Kaczyńskiego zróbcie to w ciszy i zadumie w miejscach do tego przeznaczonych tj. kościoły, cmentarze. Dośc tej pomnikomanii ktorą Wasi przywódcy (nie kto inny) tak bardzo krytykowali za czasów socjalizmu.

~eden
foto PAP


rozkosz to ma Senyszyn ma się rozumieć bo, widzi w tym ...
... zdejmowaniu krzyży przyjemność i uśmiech na twarzy

andy.p88


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naszairlandia
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:19, 05 Sie 2010    Temat postu:

Co o religii mówi Konstytucja RP z 1997 roku? Kto twierdzi, że jest w niej mowa o świeckości państwa lub o jego neutralności myli się lub kłamie.

Państwo ma być bezstronne, to znaczy NIE WOLNO MU INGEROWAĆ W SFERY ŻYCIA RELIGIJNEGO oraz nie może ono faworyzować jednej religii ponad drugą. Na za to zapewniać swobodę wyrażania przekonań religijnych w życiu publicznym.


Oto co mówi konstytucjia:

Art. 25.

1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.

2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych,
zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.

3. Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami wyznaniowymi są kształtowane na zasadach poszanowania ich autonomii oraz wzajemnej niezależności każdego w swoim zakresie, jak również współdziałania dla dobra człowieka i dobra wspólnego.

4. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a Kościołem katolickim określają umowa międzynarodowa zawarta ze Stolicą Apostolską i ustawy.

5. Stosunki między Rzecząpospolitą Polską a innymi kościołami oraz
związkami wyznaniowymi określają ustawy uchwalone na podstawie umów zawartych przez Radę Ministrów z ich właściwymi przedstawicielami.

Następnie interesujące nas postanowienia pojawiają się w rozdziale drugim WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA.

A w nim:

Art. 53.

1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii
według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie.

Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.

3. Rodzice mają prawo do zapewnienia dzieciom wychowania i nauczania
moralnego i religijnego zgodnie ze swoimi przekonaniami. Przepis art. 48 ust. 1 stosuje się odpowiednio.

4. Religia kościoła lub innego związku wyznaniowego o uregulowanej sytuacji prawnej może być przedmiotem nauczania w szkole, przy czym nie może być naruszona wolność sumienia i religii innych osób.

5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.

6. Nikt nie może być zmuszany do uczestniczenia ani do nieuczestniczenia w praktykach religijnych.

7. Nikt nie może być obowiązany przez organy władzy publicznej do
ujawnienia swojego światopoglądu, przekonań religijnych lub wyznania.

Warto jeszcze w tym kontekście wspomnieć o tym artykule z tego samego rozdziału:

Art. 48.

1. Rodzice mają prawo do wychowania dzieci zgodnie z własnymi
przekonaniami. Wychowanie to powinno uwzględniać stopień dojrzałości dziecka, a także wolność jego sumienia i wyznania oraz jego przekonania.

2. Ograniczenie lub pozbawienie praw rodzicielskich może nastąpić tylko w przypadkach określonych w ustawie i tylko na podstawie prawomocnego orzeczenia sądu.


Puchaty


foto PAP


I co POmuszki? Gdzie jest wasza świeckość? W konstytucji ...
... RP jej nie ma, a GW i TVN nie są literą prawa w Polsce!


Puchatyfoto PAP

PO tak gwałtownie zwalcza pamięć po Lechu K. że na razie dla wielu Polaków stał się legendą. A już wkrótce stanie się symbolem walki o wolność.

~Merkantyliusz


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naszairlandia
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:23, 05 Sie 2010    Temat postu:

Nieudaczny rząd PO jest tego przykładem. Skuteczny rząd ...
... PiS mi odpowiadał i wcale mnie nie obchodzi nazwa partii tylko efekty i uczciwość wobec narodu

pppfoto PAP


Efekty tej skuteczności odczuwamy właśnie teraz. To konieczność wprowadzania cięć budżetowych i podnoszenia podatków po ich propagandowym obniżaniu. Poza komisjami śledczymi i gorszącymi awanturami z koalicjantami rząd PiSu niczym sie nie wykazał.

Mając doskonałą sytuacje gospodarczą wypracowaną przez poprzedników i świetną koniunkturę na świecie PiS nie wprowadził żadnych reform gospodarczych, które teraz trzeba będzie przeprowadzać w warunkach narastającego kryzysu światowego.

Wreszcie jak można mówić skutecznym o rządzie, który nie przetrwał nawet połowy kadencji. Nie wiem jak można nazwać uczciwą wobec Narodu partię, która go dzieli na lepszą i gorszą połowę wedle lojalności wobec swojego wodza?


~Jędrula


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
naszairlandia
Dołączył: 18 Sty 2008
Posty: 29
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Czw 16:27, 05 Sie 2010    Temat postu:

JA I MOI KOLEDZY Z BRANŻY ŻYCZYMY SOBIE ABY W
MIEJSCU KRZYŻA POWSTAŁ POMNIK TUSKA I KOMOROWSKIEGO!! DZIĘKI NIM NIE MA JUŻ LECHA K.


~ESBEK


foto PAP


Niech będzie pochwalony Donald Franciszek i Bronisław Maria zawsze dziewica.
Jaki dzisiaj jest rozkaz ze sztabu PO, bo nie wiem, co robić?


~Wyjborcaa


foto PAP


Dopóki będą wokół krzyża barierki dopóty czujność katolików będzie
wyostrzona. Należy usunąć wszystkie płotki by za tydzień, dwa pod osłoną nocy ustawić je ponownie, wyprowadzając przy okazji, bez kamer, obrońców krzyża. To ja muszę wszystko podpowiadać ?


~Ateista


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rzeczpospolita
Gość


PostWysłany: Pon 12:20, 09 Sie 2010    Temat postu: Możliwa prowokacja ws. krzyża

Ciąg dalszy sporu w sprawie krzyża smoleńskiego przed Pałacem Prezydenckim. Dziś w nocy ma się odbyć demonstracja przeciwników krzyża - pisze "Rzeczpospolita". Choć zgłoszona do władz miasta demonstracja ma mieć charakter pokojowy, to zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy krzyża przed Pałacem mówią o możliwej prowokacji.


Dominik Taras, organizator dzisiejszej demonstracji, zapowiada, że planowane jest wręczenie funkcjonariuszom BOR petycji przypominającej, że krzyż jest samowolą budowlaną. Demonstranci chcą także porozmawiać z obrońcami krzyża oraz śpiewać piosenki o miłości.

Taras dodaje jednak, że nie gwarantuje bezpieczeństwa demonstracji, "ze względu na stronę przeciwną, która pozostaje w lokalizacji zdarzenia" - czytamy w "Rzeczpospolitej" w tekście autorstwa Sylwii Szparkowskiej.

Jeden z obrońców krzyża, Dariusz Wiernicki, mówi natomiast, że on i pozostałe osoby z "obrońców" czują się zagrożone i obawiają o swoje bezpieczeństwo.

Cały tekst w dzisiejszej "Rzeczpospolitej".
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wwk
Gość


PostWysłany: Pon 12:22, 09 Sie 2010    Temat postu:

A komu tak naprawdę ten krzyż tam przeszkadza ???? Komu??? Dlaczego pzreszkadza??? Tak na poważnie, komu? Poważnym Polakom na pewno jego obecność w tym konkretnym miejscu nie przeszkadza (nawet tym, którzy nie sa katolikami), inni, ktorym w zyciu coś nie wyszło, szukają tam tylko okazji do burd żeby zaistnieć. Dajcie już ludzie sobie i nam spokój z tym napiętnowaniem tam krzyża. Stoi - więc niech sobie stoi. Nie został postawiony ot tak sobie! To jeden krzyz, zajmuje naprawdę mało miejsca.
wwk
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
m69s
Gość


PostWysłany: Pon 12:23, 09 Sie 2010    Temat postu:

Czy dociera do Ciebie, że ten symbol poodaństwa Watykanowi ...
... został ustawiony z pogwałceniem prawa budowlanego. i musi zniknąć z tego miejsca.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janis
Gość


PostWysłany: Pon 12:24, 09 Sie 2010    Temat postu:

Jak czujesz się poddanym to się wypisz z kościoła, a jak nie to się nie wypowiadaj.
Jakie prawo budowlane?
Toż to drewniany znak, znak który powinien łączyć, więc czemu dzielisz ludzi i odbierasz Polakom prawa do manifestacji ich poglądów? Przecież krzyż to tylko pretekst do walki z naszym Kościołem.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jarko
Gość


PostWysłany: Pon 12:30, 09 Sie 2010    Temat postu:

Polska nie jest państwem świeckim. Polska jest państwem katolickim tolerującym obywateli o różnych wyznaniach i światopoglądach.
Jeśli Twój kraj okupuje czerwona swołocz i ustanowi Ci konstytucję z zasadami jawnie zakłamującymi stan rzeczywisty to to jest tylko świstek, a nie prawo czy prawda.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Janis
Gość


PostWysłany: Pon 12:31, 09 Sie 2010    Temat postu:

Chodzi o to, że przeniesienie krzyża nic nie załatwi. A ...
... sposób załatwienia tej sprawy na prawdę był oburzający i całą odpowiedzialność za eskalację ponosi prezydent.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 9:35, 03 Lut 2012    Temat postu:

Wkurzony Użytkownik anonimowy
Arabski i Tusk winni sa tej katastrofy, to chyba kazdy myslacy Polak wie i rozumie jaka byla nagonka Tuska i jego kumpli na sp. Prezydenta! Przyjdzie czas, ze odpowiedza za to przed polskimi organami scigania, narod ich rozliczy!!!

@

Derex...Ministrowie winni ,rząd winni i dziennikarze którzy przez wiele lat atakowali Kaczyńskich i oni robili za rząd tą brudną robotęa arabski wygrzewa się w nagrodę w promieniach słonca peru-zasłużył.mam nadzieję graniczącą z pewnoscią że cała ta ekipa odpowie za wszystkie swoje czyny.każde kłamstwowyjdzie na jaw
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
senior
AdministratorDołączył: 12 Sty 2008
Posty: 45
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/5

PostWysłany: Nie 17:48, 27 Paź 2013    Temat postu:Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.naszairlandia.fora.pl Strona Główna -> Nie pytaj o Polskę Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin